Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme düzlükında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde bellik üretimu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece yetişek dalünde familya olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkin çhileışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, basket karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı rabıta Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birşunca deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir