İzmir Apartman Yönetimi

Bu kompozitşık tavır ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar haberleşme süresince olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri de bir araya erişince yaşanan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi dâhilin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu dümen ile yan yana apartman dâhilin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi dâhilin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna sargılı geçmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla var ise aile sahibi ve misil sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri üzerine tüm yetkilere sahiptir.

· Genel dümen emekleri, sililik ve bakım emekleri, asansör, kalorifer, cazibe, güvenlik ve sigorta emeklerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm bakım, onarım, sililik ve öteki giderler dâhilin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri dâhilin maddi payanda alır.

· Tamam gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu dirim alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi emekleri haricinde özge bir emeke vakit ayıramamalarının yetişkin bir dava olması tarafünden apartmanda canlı kişilerin çoğunlukla bu tür yöneticilik emekleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama ıztırari olan bu durumu yapmaları çoğunlukla apartman evetşantısında sorunlara kere açıyor. Bu problemleri haricen hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda kıvançlı eden bir durumdur. Kat maliklerinin bu süreci kolay bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden payanda alıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve uzman kişiler aracılığıyla konstrüksiyonlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz nizamlı, otoriter ve âlâ bir şekilde dümen sağlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Terbiye alınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da yetişkin bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir