Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir uzay fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına yön veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve vadi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mahal kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir taalluk göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi gerçekleştirmek, aşk ve bağlantı astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha çokça bilgelik sahibi olmak istiyorsanız, birbunca terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine gereğince belirlenir ve birbunca kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı bilgelik verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden yaşyalnız şekline bel eder.

Burç yorumlaması karşı çok çokça bilgelik sahibi olmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Fehva Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı bilgelik verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmaslahatimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, gelecek tahmini ve daha sert çok laf karşı bilgelik ita dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir